Zadzwoń do nas +48 667 082 052
Napisz do nas wspolpraca@bublaki.pl
Darmowa dostawa od 199 PLN

Przegląd maszyn i materiałów do pakowania

2023-09-21
Przegląd maszyn i materiałów do pakowania

Poznaj profesjonalne maszyny do pakowania, które warto mieć w swojej firmie. Sprawdź, czym się różnią i w jakich branżach warto je wykorzystywać.

Do czego służą maszyny do pakowania?

Maszyny do pakowania, czyli tak zwane pakowaczki, to urządzenia, które automatyzują proces pakowania. Dzięki nim skutecznie można skrócić czas pakowania produktów. Inwestycja w sprzęt, który będzie dopasowany do potrzeb firmy, sprawia, że można zredukować liczbę pracowników, lub skrócić czas pracy, co bezpośrednio przekłada się na koszt utrzymania firmy i generowane przez nią zyski. A nowoczesne maszyny do pakowania są kompaktowe, łatwe w obsłudze i funkcjonalne, co sprawia, że trafią do wielu małych firm produkcyjnych, a nie tylko do olbrzymich zakładów przemysłowych lub spożywczych.

A więc maszyny do pakowania to sprzęt, który sprawia, że produkty w krótkim czasie zostają odpowiednio zabezpieczone i gotowe do transportu.

Jakie są rodzaje maszyn do pakowania?

Na rynku zbytu są dostępne różne warianty. Jedne maszyny do pakowania pracują bardziej wydajnie a inne nieco mniej. Wiele zależy też od budżetu firmy oraz indywidualnych potrzeb danej marki. Automatyzacja procesu pakowania może wydawać się kosztowna i często taka właśnie jest. Jednak na rynku zbytu pojawili się producenci, którzy nie tylko oferują swoim klientom zakup wysokiej jakości sprzętu o kompaktowych rozmiarach, ale też wynajem maszyn na określony czas. Ta druga alternatywa jest dużo korzystniejsza ze względu na cenę abonamentową, która sprawia, że sprzęt na stanie firmy jest wykorzystywany w czasie pełnej produkcji. A koszt najmu urządzenia za okres jednego miesiąca może być nawet 10-krotnie niższy w porównaniu do cen zakupu.

Najczęściej wybierane maszyny do pakowania prezentujemy poniżej. Każda z nich ma nieco inną funkcję, ale ich przeznaczenie jest takie samo. Poznaj je bliżej.

  • Maszyny do pakowania w folię termokurczliwą — jeszcze kilkanaście lat temu były wykorzystywane wyłącznie przez duże zakłady produkcyjne, dziś sięgają po nie również bardzo małe firmy. Praca tego urządzenia polega na wytwarzaniu ciepła, które powoduje, że folia umieszczona w maszynie się kurczy. Poprzez zmniejszenie objętości paczka lub produkt są szczelnie owinięte, co zwiększa bezpieczeństwo tego, co znajduje się w jej wnętrzu. Maszyny do pakowania w folię są wykorzystywane wszędzie tam, gdzie pojawiają się, np. produkty ze szkła lub akcesoria elektroniczne.

  • Maszyny do pakowania próżniowego — ten rodzaj maszyn sprawia, że pakowanie, np. produktów spożywczych trwa krótko, a ich świeżość jest w znacznym stopniu przedłużona. Żywność w opakowaniach hermetycznych można kupić zarówno w dużych supermarketach, jak i w małych gospodarstwach jednokierunkowych, które stawiają na wysoką jakość wytwarzanej żywności. Same maszyny nie są duże, więc swobodnie można z nich korzystać nie tylko w firmach, czy magazynach, ale też w domach prywatnych.

  • Maszyny do pakowania w rękaw — ten rodzaj maszyn wykorzystywany jest najczęściej w rolnictwie lub w dużych firmach przemysłowych. Rękaw powstaje z grubej folii, a w jego wnętrzu można umieścić sypkie produkty. Najczęściej ten rodzaj maszyn ułatwia przechowywanie oraz transport zboża lub kukurydzy. W tym przypadku istotne jest, by przed szczelnym zamknięciem rękawa produkty w nim umieszczone były suche.

Worki sztauerskie

Jak prawidłowo wybrać materiały do pakowania przesyłek lub towarów?

Do najczęściej wybieranych materiałów do pakowania zalicza się obecnie folię i papier. Współczesne możliwości techniczne sprawiają, że bez trudu możesz dopasować do wielkości butelki szklanej lub z plastiku odpowiednią torbę powietrzną, lub karton. To powoduje, że transport przestaje być tak bardzo ryzykowną branżą. Dostępne w sprzedaży produkty trafiają bezpiecznie do celu bez względu na to, czy jest transportowany on na naczepie tira, w aucie dostawczym czy też osobowym. Dziś bez względu na wielkość załadunku dzięki stosowaniu prawidłowych zabezpieczeń dowieziesz go do celu bez stresu i ryzyka.

Do najczęściej wybieranych opakowań towaru zaliczamy obecnie poniższe produkty:

  • torby powietrzne

  • kolumny powietrzne

  • worki do pakowania żywności.

Podsumowanie: sprawne i bezpieczne pakowanie tylko z profesjonalnymi maszynami do pakowania!

Bez względu na to, jakie produkty oferujesz swoim klientom już na etapie produkcji, możesz zadbać o to, by były one odpowiednio zapakowane. Torby powietrzne oraz kolumny powietrzne świetnie zabezpieczają nawet kruche materiały. Natomiast worki do pakowania żywności skutecznie zabezpieczają produkty spożywcze przed utratą walorów smakowych oraz uszkodzeń. Dzięki właściwym opakowaniom trafiają do klientów w nienaruszonym stanie.

Połączenie odpowiednich opakowań z maszynami do pakowania sprawia, że cały proces przebiega sprawnie i trwa o wiele krócej. Zanim zdecydujesz się na zakup konkretnego urządzenia do pakowania, pamiętaj, że w Bublaki możesz korzystać z wygodnej i znacznie tańszej opcji — wynajmu maszyn z płatnością miesięczną w formie abonamentu. Znajdź odpowiedni model maszyny do wypełniaczy powietrznych lub zgrzewki do pakowania próżniowego i korzystaj z nowoczesnych rozwiązań w swojej firmie!

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2023

Polecane

Zgrzewarka próżniowa Bublaki BAP-18

Zgrzewarka próżniowa Bublaki BAP-18

259,00 zł brutto/1szt.Najniższa cena produktu w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki 259,00 zł/1szt.Cena regularna 269,00 zł brutto/1szt.
Zgrzewarka próżniowa Bublaki BAP-13

Zgrzewarka próżniowa Bublaki BAP-13

189,00 zł brutto/1szt.Najniższa cena produktu w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki 189,00 zł/1szt.Cena regularna 199,00 zł brutto/1szt.
Zgrzewarka próżniowa Bublaki BAP-15

Zgrzewarka próżniowa Bublaki BAP-15

124,90 zł brutto/1szt.Najniższa cena produktu w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki 124,90 zł/1szt.Cena regularna 139,00 zł brutto/1szt.
Zaufane Opinie IdoSell
4.83 / 5.00 47 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-02-24
Bardzo szybka i sprawna dostawa.Jestem bardzo zadowolona
2024-02-17
BARDZO DOBRZE I SZYBKO!
pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel