Zadzwoń do nas +48 667 082 052
Napisz do nas wspolpraca@bublaki.pl
Darmowa dostawa od 199 PLN

Jak zabezpieczyć towar na naczepie, palecie lub w aucie? Poradnik nie tylko dla kurierów.

2023-09-20
Jak zabezpieczyć towar na naczepie, palecie lub w aucie? Poradnik nie tylko dla kurierów.

Szukasz skutecznego sposobu na to, by zabezpieczyć towar na naczepie, palecie lub w aucie? Poznaj naszą propozycję, która zredukuje straty transportowe do zera!

Jak zabezpieczyć towar na naczepie tira?

Transport to branża, która wymaga wielu umiejętności. Można do nich zaliczyć między innymi logiczne myślenie, czy też umiejętność prawidłowego rozmieszczenia ładunku w naczepie. Na co warto zwrócić uwagę w czasie wykonywania takich czynności?

Załadunek tira często odbywa się przy użyciu wózka paletowego. W ten sposób można skutecznie skrócić czas tego procesu, a także zaangażowanie ludzi. Przygotowane wcześniej palety lub towary wielkogabarytowe w różnym formacie są zabezpieczane w taki sposób, by każdy z nich był niezależnie i szczelnie zapakowany np. folią. Jednak co zrobić, gdy załadunek jest znacznie mniejszy niż przestrzeń naczepy? W tym przypadku warto wykorzystać specjalne zabezpieczenia. Oprócz tego, że ładunek powinien być rozstawiony na powierzchni naczepy w sposób równomierny, to można pomyśleć o dodatkowych wypełniaczach. W ten sposób unikniesz przesuwania się towaru w czasie jazdy, co mogłoby doprowadzić np. do przeciążenia naczepy po jednej stronie, a w ostateczność nawet do wypadku drogowego.

Te specjalne zabezpieczenia to może być styropian, dodatkowe, puste palety lub worki sztauerskie, które świetnie zamortyzują przewożone towary, a także zminimalizują ryzyko nieszczęśliwego wypadku.

Jak zabezpieczyć towar w aucie dostawczym?

Auta dostawcze z reguły są mniejsze niż tiry, najczęściej pokonują również mniejsze odległości. Firmy transportowe, które wykorzystują ten rodzaj samochodów, często skupiają się na przewożeniu paczek do klientów indywidualnych i firm w bliskiej okolicy. W takich sytuacjach kierowcy często są zobligowani do transportowania paczek w taki sposób, by nic nie zostało uszkodzone. W tym przypadku wypełniacze powietrzne również świetnie spełniają swoją zadanie. Można je wykorzystać w dowolnym momencie transportu, by zminimalizować ryzyko strat.

Jak zabezpieczyć towar w aucie osobowym?

Auta osobowe z reguły dysponują najmniejszą przestrzenią, więc zabezpieczenie produktów w czasie transportu w teorii nie powinno sprawić wielu problemów. Jednak w praktyce wygląda to często zupełnie odwrotnie. Tak duże rozbieżności wynikają z kształtu bagażnika lub ogólnej przestrzeni w samochodzie osobowym. Nieregularny kształt sprawia, że ciężko jest ustawić kartony z towarem równomiernie, by stały one stabilnie przez całą podróż. Również w tym przypadku warto mieć pod ręką worki sztauerskie. Dzięki możliwości zakupienia ich w zróżnicowanych rozmiarach, z łatwością dopasujesz je do swoich potrzeb i kształtu auta.

Jak zabezpieczyć towar na palecie?

Ułożenie towaru na palecie, nie jest aż takie trudne, ale zabezpieczenie palety w naczepie lub aucie dostawczym wymaga już odpowiednich akcesoriów. Sama paleta najczęściej zabezpieczona jest folią bąbelkową lub folią typu strecz. Na rynku są dostępne także taśmy pakowe lub stalowe, które są uważane za nieco mocniejsze. Jednak przed wyruszeniem w drogę kluczową jest także odpowiednia asekuracja palety na naczepie. Prawidłowo zabezpieczona paleta będzie stała stabilnie nawet w czasie jazdy po większych łukach, z górki lub pod górkę. Jeśli do wypełniania wolnych przestrzeni w środku naczepy wykorzystasz worki sztauerskie, możesz mieć pewność, że paleta będzie stała stabilnie, a towar na nie niej nie ulegnie uszkodzeniu.

Zalety korzystania z worków sztauerskich w transporcie

Worki sztauerskie to produkty wielokrotnego użytku, które po napełnieniu powietrzem, wypełniają wolne przestrzenie w naczepie lub w aucie. Do ich zalet z pewnością warto zaliczyć bardzo niską wagę. Dzięki temu, że są wypełniane powietrzem, nie zwiększają kosztów transportu. Do tego, jeśli nie są potrzebne, możesz spuścić z nich powietrze, by w magazynie nie zajmowały zbyt dużo miejsca. A gdy znów będą potrzebne, możesz je szybko napompować przy pomocy odpowiedniej maszyny lub zwykłej pompki ręcznej.

Zaletą worków sztauerskich jest także brak ograniczeń w postaci rozmiarów, ponieważ są one dostępne w różnych formatach. W ten sposób każdy, kto ich potrzebuje, może dopasować ich wielkość do rozmiarów bagażnika, naczepy lub innej przestrzeni przeznaczonej do załadunku. Swobodnie możesz je stosować w kontenerach, w magazynach, w transporcie lotniczym, morskim czy też kolejowym.

Worki sztauerskie przyjazne naturalnemu środowisku? Teraz, to możliwe!

Zanim zdecydujesz się na wykorzystanie worków od pierwszej lepszej firmy, poznaj cechy charakterystyczne solidnych produktów, które skutecznie zabezpieczają przesyłki w czasie transportu i zwiększają ich bezpieczeństwo.

Dodatkowo w czasach, gdy świadomość z zakresu ochrony środowiska u przeciętnego Kowalskiego rośnie, warto zwrócić uwagę na to, z czego są one wykonane i czy w rzeczywistości faktycznie są produktem wielorazowego użytku.

A więc przed dokonaniem zamówienia worków sztauerskich, sprawdź, czy:

  • każdy produkt ma wbudowany zawór do pompowania i spuszczania powietrza?

  • materiały, z których zostały wyprodukowane, można poddać recyklingowi?

  • worki nie zwiększą kosztów transportu przez to, że są np. ciężkie?

  • wybrane rozmiary będą pasowały do Twojego auta?

  • są one odporne na wilgoć?

  • czy będziesz w stanie je szybko napompować przy użyciu kompresora samochodowego lub pompki ręcznej?

Jeśli na powyższe pytanie odpowiedź jest twierdząca, to znak, że wybrane worki sztauerskie spełniają nowoczesne standardy i są godne uwagi.

Worki sztauerskie

Podsumowanie: worki sztauerskie zwiększą bezpieczeństwo transportowanych przesyłek

Jeśli zależy Ci na tym, by powierzone Ci przesyłki zawsze docierały pod wyznaczony adres w nienaruszonym stanie, koniecznie zainwestuj w praktyczne worki sztauerskie. Jednorazowa inwestycja sprawi, że wzrośnie nie tylko bezpieczeństwo towarów, ale też kierowcy. Dzięki dostarczaniu przesyłek w stanie nienaruszonym z pewnością zwiększysz zaufanie do swojej marki wśród potencjalnych klientów. Bez względu na to, czy Twoja firma transportuje produkty pomiędzy oddziałami, rozwozi je z hurtowni po mniejszych firmach, czy też zajmuje się tylko i wyłącznie transportem międzynarodowym, worki sztauerskie zaskoczą Cię swoją funkcjonalnością. Oczywiście możesz je wykorzystać także w innych formach transportu, np. w lotniczym lub morskim.

Jeśli szukasz funkcjonalnych rozwiązań, zapoznaj się z naszą ofertą. Dbamy o to, by proces pakowania oraz transport przebiegały sprawnie bez względu na okoliczności. A do tego zwracamy uwagę na materiały wykorzystywane w czasie produkcji i wdrażamy ekologiczne rozwiązania.

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2023

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.83 / 5.00 47 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-03-06
super
2024-02-13
Bardzo profesjonalnie potraktowane zamówienie choć niewielkie - polecam
pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel